Menu

Cyrilometodějská stezka získala titul Kulturní stezka Rady Evropy

Cyrilometodějská stezka

Jako první v České republice získalo sdružení Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje (EKSCM) pro svůj mezinárodní projekt Cyrilometodějská stezka certifikaci Kulturní stezka Rady Evropy. Zapsala se tak do historie certifikovaných kulturních stezek rovněž jako první stezka zaměřená na slovanské kulturní dědictví. Toto jedinečné uznání je velkou příležitostí pro mezinárodní kulturní turismus. O certifikaci sdružení usilovalo několik let a podařilo se to mimo jiné i díky perfektní prezentaci mezinárodního týmu před Správní radou Rozšířené parciální dohody o Kulturních stezkách Rady Evropy, sestávající ze zástupců 35 zemí připojených k této dohodě. Zástupci EKSCM dokázali 29. 4. 2021 v časově omezeném prostoru komisi přesvědčit o mimořádném významu daného projektu a tématu nejen pro slovanské země. Každé tři roky bude probíhat obhajoba získané certifikace. Pro její udržení vyplývají doporučení, která je nutné realizovat, jako např. rozšíření sítě členů, vytvoření nadnárodní strategie rozvoje, úpravy ve struktuře řízení stezky apod. Stálý sekretariát sdružení EKSCM společně se svými členy na zapracování těchto doporučení aktivně pracují.

Úsek Cyrilometodějské stezky prochází Moravskoslezským krajem z Radhoště směr Pustevny, Martiňák a dále přes Mezivodí, Bílou, Bílý Kříž, Kozubovou až do Jablunkova. Na tuto část by v budoucnu měla navázat stezka ve směru na polskou Wislu, Wadowice a Krakow.

Informace o turistických cílech, plánovaných aktivitách a dalších zajímavostech lze získat na Putujeme bez hranicCyrilometodějská stezka

Telefon: 596 622 319
e‑mail: jan.smiga@msk.cz

Cyrilometodějská stezka má šanci stát se evropskou kulturní stezkou

Úřední hodiny pro veřejnost:

Po, St: 8:00‑17:00 hod.

Út, Čt: 8:00‑14:30 hod.

Pá: 8:00‑13:00 hod.