Menu

Tisková zpráva – Znáte výjimečného pěstouna? Nominujte ho na ocenění

Moravskoslezský kraj dlouhodobě podporuje náhradní rodinnou péči. Jedním z kroků, jak na ni upozornit, je oceňování pěstounů, které se koná v rámci projektu Dejme dětem rodinu. Stejně jako v předchozích letech kraj i letos poděkuje třem pečujícím náhradním rodičům, kteří vzejdou z nominací veřejnosti. Ocenění výjimečným pěstounům předá náměstek moravskoslezského hejtmana pro sociální oblast Jiří Navrátil na akci Den rodin s otevřeným srdcem aneb Spolu ruku v ruce, která se bude konat 23. září v Trojhalí Karolina v Ostravě.

„Každé dítě by mělo vyrůstat v přirozeném rodinném prostředí. Je to nejlepší pro jeho zdravý vývoj, je to nejlepší pro společnost. Proto podporujeme náhradní rodinnou péči. Věříme, že setkání s příběhy pěstounských rodin může některé lidi inspirovat nebo motivovat k tomu, aby se i oni ujali dítěte, které z nějakého důvodu nemůže být se svou biologickou rodinou, a otevřeli mu svou náruč a srdce. V Moravskoslezském kraji jsme v této oblasti poměrně úspěšní, moc bych si přál, aby se nám i nadále dařilo naplňovat hlavní vizi našeho projektu Dejme dětem rodinu,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil a vyzval všechny, aby nominovali pěstouny, o kterých si myslí, že by si ocenění zasloužili.

Lidé mohou své nominace posílat do 15. června 2023 na emailovou adresu andrea.praskova@msk.cz. Měli by v nich navržené pěstouny představit, stručně popsat jejich příběh a přístup. V nominaci nesmí chybět kontaktní údaje pěstounů, tedy jméno, emailová adresa a telefonní číslo.

„Ochota nabídnout zázemí, péči a lásku dítěti, které by jinak muselo žít v dětském domově, je úžasná. Pěstouni mají velké srdce, neskutečnou obětavost a často obrovskou trpělivost. Jejich aktivní přístup a odhodlání pomáhá náhradní rodinnou péči rozvíjet,“ uzavřel náměstek hejtmana kraje Jiří Navrátil s tím, že aktuálně je v Moravskoslezském kraji okolo 700 dětí které vyrůstají v domovech, i když by mohly žít v náhradních rodinách. Vloni bylo do náhradní rodinné péče či do osvojení přijato 90 dětí. O nějakou formu náhradní rodinné péče v loňském roce požádalo 130 žadatelů.

Úřední hodiny pro veřejnost:

Po, St: 8:00‑17:00 hod.

Út, Čt: 8:00‑14:30 hod.

Pá: 8:00‑13:00 hod.