Půjčka LIBERTY
Menu

Tisková zpráva – Ředitelem třinecké nemocnice bude Jiří Veverka

Na základě výsledků výběrového řízení jmenovala Rada Moravskoslezského kraje nového ředitele Nemocnice Třinec. Nemocnici, která je krajskou příspěvkovou organizací, povede od 1. dubna Ing. Jiří Veverka.

Výběrové řízení na pozici ředitele Nemocnice Třinec vyhlásila rada kraje 25. ledna, týden poté, co byl z funkce odvolán původní ředitel Martin Sikora. Výběrová komise posuzovala přihlášky celkem 10 uchazečů, kteří se do výběrového řízení přihlásili, a kteří se také všichni zúčastnili osobního pohovoru ve druhém kole výběrového řízení. „Všem přihlášeným do výběrového řízení děkujeme. Vést nemocnici v tak náročné době, jako je pandemie, je nesmírně náročné a zodpovědné. Také proto si vážíme tak vysokého zájmu o tuto pozici. Výběrová komise na ni určila jako nejvhodnějšího kandidáta Jiřího Veverku. Krajská rada ho na místo ředitele Nemocnice Třinec jmenovala na svém dnešním jednání,“ sdělil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro zdravotnictví Martin Gebauer s tím, že pan Veverka do funkce nastoupí 1. dubna.

„Pan ředitel Veverka bude mít za úkol zajistit, aby třinecká nemocnice nadále stabilně fungovala a poskytovala pacientům potřebnou péči i možnost testování a očkování proti koronaviru. Také věřím, že se novému řediteli podaří toto zdravotnické zařízení dostat ze svízelné ekonomické situace. Svou koncepci vedení nemocnice, se kterou do výběrového řízení hlásil, nazval: Spokojený pacient – vzdělaný personál – ekonomická stabilita. To je i vize, jakou má naše krajské zdravotnictví a já doufám, že ji bude pan Veverka v třinecké nemocnici naplňovat. Také oceňuji, že chce pan ředitel pracovat na zlepšení mezilidských vztahů v nemocnici,“ řekl náměstek hejtmana kraje Martin Gebauer.

Ing. Jiří Veverka vystudoval Ekonomickou fakultu VŠB-TUO, už dva roky po absolutoriu se zaměřil na management zdravotnických zařízení. Působil ve vedení několika nemocnic (Bruntál, Zlín, Rokycany, Rýmařov), zkušenosti má i ze svého působení v zahraničí.

Úřední hodiny pro veřejnost:

Po, St: 8:00‑17:00 hod.

Út, Čt: 8:00‑14:30 hod.

Pá: 8:00‑13:00 hod.