Menu

Tisková zpráva – Oštěpařka Nikola Ogrodníková je Sportovcem roku Moravskoslezského kraje

Anketa Sportovec Moravskoslezského kraje za rok 2021 má své vítěze. Titul Sportovec roku získala oštěpařka Nikola Ogrodníková, do síně slávy byl uveden sportovní gymnasta Jiří Tabák. Na slavnostním galavečeru byli oceněni také další sportovci a sportovní kluby Moravskoslezského kraje.

„Řada skvělých sportovců z našeho regionu svými mimořádnými sportovními výkony Moravskoslezský kraj reprezentuje nejen na celostátní, ale i mezinárodní úrovni. Jsou pro nás skvělou vizitkou a na náš kraj upozorňují jako na místo, ve kterém se sportu daří. Chceme proto poděkovat nejen jednotlivým sportovcům, ale i celým týmům nebo jejich trenérům. Oceňujeme také významné sportovní aktivity, a i letos jsme vyhlásili cenu Fair Play. Titul Sportovec roku 2021 získala ostravská rodačka Nikola Ogrodníková, vicemistryně Evropy v hodu oštěpem. Má za sebou premiéru na olympijských hrách a věřím, že o ní sportovní svět ještě hodně mnoho uslyší,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, který nad slavnostním oceňováním i letos převzal záštitu.

Do síně slávy byl letos uveden bývalý československý sportovní gymnasta, bronzový olympionik a mistr Evropy z roku 1977 Jiří Tabák. „Moravskoslezská sportovní síň slávy je plná zvučných jmen. Jsme pyšní, že našimi rodáky jsou Jiří Raška, manželé Zátopkovi, Ivan Lendl, Taťána Netoličková nebo například Verner Lička. Bývalý gymnasta Jiří Tabák bude v opravdu dobré společnosti. A to zaslouženě, kromě skvělých sportovních výsledků byla důležitá jeho činnost i po ukončení aktivní kariéry. Jako trenér založil projekt pro základní pohybovou a gymnastickou přípravu, kterého se v Havířově účastní stovky dětí. To souzní s naší strategií v podpoře sportu. Moravskoslezský kraj totiž podporuje nejen vrcholový sport, ale i handicapované sportovce a sportovní aktivity dětí a mládeže,“ vysvětlil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny.

Anketu Sportovec Moravskoslezského kraje vyhlašuje Moravskoslezský kraj společně s partnery – Moravskoslezskou krajskou organizací České unie sportu a Všesportovním kolegiem Moravskoslezského kraje. Letos se uskutečnil už jubilejní 20. ročník, slavnostní ceremoniál se letos konal ve čtvrtek 28. 4. v nově zrekonstruovaném kulturním domě Poklad v Ostravě.

VÝSLEDKY ANKETY SPORTOVEC MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE ZA ROK 2021

CENA HEJTMANA – SPORTOVEC ROKU 2021
Nikola Ogrodníková

SÍŇ SLÁVY
Jiří Tabák

MLÁDEŽ DO 19 LET

Šimon Bělík – stolní tenis

Katrin Brzyszkowská – vrh koulí

Alexander Džobák – vzpírání

Markéta Janošová – sportovní lezení

Jan Kozel – baseball

OBJEV ROKU
Charlotte Cholevová – házená

DOSPĚLÍ SPORTOVCI
Eliška Adamovská – sportovní lezení (boulder)
Adam Delong – florbal
Václav Sivák – kickbox
Jakub Šiřina – basketbal

TRENÉŘI
Petr Czudek – basketbal
Jana Hajžmanová – házená
Libor Kohut – plavání

HANDICAPOVANÍ SPORTOVCI DVACETILETÍ
Miroslava Obrová – atletika (hod oštěpem, vrh koulí)
Michal Stanovský – atletika (maraton)

DRUŽSTVA
Arrows Ostrava (muži) – baseball
1. SC TEMPISH Vítkovice (ženy) – florbal
HC Oceláři Třinec (muži) – lední hokej

EXTRÉMNÍ SPORT
Team Black Hill – Adventure Race (adventure outdoor extreme sport)

FAIR PLAY:
Miroslav Macháček – trenér hokejové mládeže HC Oceláři Třinec
Během prestižního mládežnického turnaje Frozen Cup HC Oceláři Třinec upozornil na gól, který nezaznamenal rozhodčí. Jednalo se o gól soupeře do brány jeho týmu, puk proletěl brankovou sítí mimo. Bylo to za stavu 1:2, kdy jeho tým usiloval o vyrovnání a body v boji o finále. Tímto gestem ukázal, že zachovat se fair play je důležitější než výsledek. Získal uznání organizátorů, hráčů i fanoušků.

Úřední hodiny pro veřejnost:

Po, St: 8:00‑17:00 hod.

Út, Čt: 8:00‑14:30 hod.

Pá: 8:00‑13:00 hod.