Menu

Tisková zpráva – Mladí sportovci z Moravskoslezského kraje vezou domů 50 olympijských medailí. Zazářili hlavně judisté

Sportovní naděje z Moravskoslezského kraje vybojovaly na letošní Olympiádě dětí a mládeže celkem 50 medailí. Náš kraj se tak v celkovém pořadí mezi regiony umístil na pátém místě. Olympiáda se letos konala v Olomouckém kraji. Své síly poměřilo od 26. do 30. června přes tři a půl tisíce mladých sportovců ze všech krajů České republiky, včetně hlavního města Prahy.

„Mladým sportovcům z našeho regionu gratuluji. V celkovém pořadí náš kraj sice skončil pátý, přesto se můžeme pochlubit celou řadou skvělých výkonů našich reprezentantů. O mnohých z nich sportovní svět ještě uslyší. Olympiády dětí a mládeže jsou pro tyto mladé lidi skvělou příležitostí poznat skvělou atmosféru, ale také náročnost podobných závodů, je to dobrá průprava pro jejich budoucí kariéru,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a upřesnil, že sportovci z našeho kraje získali 9 zlatých medailí, 15 stříbrných a 26 bronzových.

„Letos byli nejúspěšnější naši judisté. V této disciplíně jsme získali celkem 7 medailí, čtyři z nich byly zlaté. Za tento úžasný výsledek děkuji Monice Jančíkové, Amalii Ščerbové, Adamovi Rusňákovi a Viktorovi Schindlerovi. Jsou z oddílů z Ostravy, Opavy a Frýdku‑Místku, tedy z více klubů, což by mohlo znamenat, že se v našem regionu v této disciplíně zrodila velmi silná generace. Určitě stojí za zmínku i další úspěchy, hned dvě zlaté cinkají na krku Klaudii Kudělkové za synchronizované plavání. David Rousek byl úspěšný v kanoistice, dařilo se i v atletice. Zlatou medaili domů vezou Štěpán Bednář a Tereza Kubajurová. Věřím, že pro ně bude jejich úspěch velkou motivací do dalších tréninků,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny. Doplnil, že mladí sportovci z Moravskoslezského kraje vybojovali stříbro a zlato v řadě dalších disciplín. Úspěšní byli i v plavání, střelbě nebo například gymnastice. Podrobný přehled výsledků je k dispozici na stránkách olympiády.

Olympiáda dětí a mládeže se koná od roku 2003, je určena pro sportovce od 12 do 16 let. Olympiády se odehrávají ve dvouletých cyklech a střídá se jejich letní a zimní podoba. V pořadatelství se střídají jednotlivé kraje, příští olympiádu bude od 22. ledna 2023 hostit Královéhradecký kraj.

Úřední hodiny pro veřejnost:

Po, St: 8:00‑17:00 hod.

Út, Čt: 8:00‑14:30 hod.

Pá: 8:00‑13:00 hod.