Menu

Tisková zpráva – Mezi Lesními Albrechticemi a Jelenicí bude nová silnice, řidiči budou muset přes rok po objížďce

Silnice, která na Vítkovsku spojuje obce Jelenice a Lesní Albrechtice, se dočká kompletní rekonstrukce. Úsek dlouhý 1,54 kilometru bude během prací zcela uzavřený, a to 390 dnů. Řidiči budou muset po objížďce přes Větřkovice. Stavba začne v pondělí 19. července.

„Oprava této silnice je dalším z projektů, které se nám podařilo financovat z evropských peněz, konkrétně z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Investice je vyčíslena na 69,4 milionu korun, přičemž z Evropy dostaneme celých 85 procent. Pěti procenty se na rekonstrukci bude podílet stát, zbytek zaplatí Moravskoslezský kraj ze svého rozpočtu. Kromě opravy samotné silnice je součástí projektu i nová silniční kanalizace, propustky, sjezdy k přilehlým domům, ale také doplnění nového osvětlení a nových zastávek pro autobusy. Po konci prací tu budou i nové chodníky a nová zeleň,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu Radek Podstawka a upřesnil, že opravovaný úsek začíná v extravilánu mezi obcemi Jelenice a Lesní Albrechtice a končí v místní části Lesní Albrechtice, a to místem napojení na silnici I/57.

Kvůli celkové rekonstrukci bude opravovaná silnice zcela neprůjezdná, objízdná trasa je navržena ve směru z Vítkova přes Větřkovice po III/4629 a dále po I/57 do Lesních Albrechtic. Zhotovitelem bude společnost SILNICE MORAVA s.r.o. Délka realizace je určena na 390 dnů, tedy na dvě stavební sezóny s přerušením stavebních prací v zimním období.

Úřední hodiny pro veřejnost:

Po, St: 8:00‑17:00 hod.

Út, Čt: 8:00‑14:30 hod.

Pá: 8:00‑13:00 hod.