Menu

Tisková zpráva – Bezplatné opravy elektra s Opravárnou jsou zpět!

Bezplatné opravy nefunkčních elektrospotřebičů. To je hlavní náplň unikátní akce, která v Opavě díky velkému zájmu veřejnosti i nadále pokračuje až do konce roku 2022! Lidé si mohou nechat zdarma opravit televizi, pračku nebo třeba sušičku. Tento projekt pomáhá snižovat produkci elektroodpadů a také upozorňuje na důležitost správného nakládání s vysloužilými spotřebiči.

Za spolupráce Moravskoslezského kraje, kolektivního systému ASEKOL, společností OPRAVÁRNA a Charity Opava pokračuje projekt zaměřený na opravy nefunkčních elektrospotřebičů v Opavě v těchto termínech: So 1.10.2022, So 5.11.2022, So 3.12.2022 vždy od 9:00 do 17:00. OPRAVNA bude sídlit v zelené kontejnerové sestavě před areálem Chráněných dílen Charity Opava na adrese Přemyslovců 3 v Opavě.

Projekt vznikl za podpory Moravskoslezského kraje a tímto paní radní děkujeme, že se rozhodla podpořit udržitelnost a ve spolupráci týkající se oprav nefunkčních spotřebičů pokračovat. “Na správné nakládání s elektroodpady kraj přispívá dlouhodobě. Je dobře, že množství vytříděného elektra každoročně stoupá. Pořád ale máme velké rezervy, proto je na místě upozorňovat na to, že fény, varné konvice nebo třeba mikrovlnky do obyčejné popelnice nepatří. Chceme lidem vzkázat, že nefunkční spotřebič se nemusí vždycky vyhodit, někdy je možné jej nechat opravit. Šetří se tím peníze i životní prostředí,“ uvedla radní Moravskoslezského kraje pro životní prostředí Zdenka Němečková Crkvenjaš.

A co se bude opravovat? Vše zůstane v obdobném režimu jako doposud a k opravám budou přijímány všechny spotřebiče, jen u některých bude potřeba předcházející domluva mezi zákazníkem a opravářem. K opravě bude možné předat téměř jakýkoliv elektrospotřebič. Dříve se převážně jednalo o elektrospotřebiče, jako jsou varné konvice, žehličky, fény, ale také televize nebo mikrovlnky, pračky, lednice nebo třeba myčky. „Budeme se snažit vyhovět všem a opravit, co bude možné. Nicméně mohou nastat případy, kdy daný spotřebič opravit nepůjde nebo jeho oprava bude nerentabilní. V takovém případě bude možnost zanechat spotřebič v chráněné dílně k ekologické recyklaci.“, vysvětlil servisní technik pan Žižka, kterého zajistila společnost OPRAVÁRNA.

Mezi spotřebiče, které mohou lidé dovézt bez předchozí domluvy se řadí:

Spotřebiče, u kterých je potřeba telefonická konzultace:

Úřední hodiny pro veřejnost:

Po, St: 8:00‑17:00 hod.

Út, Čt: 8:00‑14:30 hod.

Pá: 8:00‑13:00 hod.