Menu

Tisková zpráva – V Josefovicích se jezdí po novém, obec má opravený průtah

V Josefovicích, které jsou součástí Klimkovic, mají nově opravenou silnici. Kilometr a půl dlouhý průtah je po kompletní opravě, která si vyžádala 20,7 milionu korun. Město Klimkovice zaplatilo 1,5 milionu, zbytek šel ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI).

„Díky dvouměsíčním intenzivním pracím se Josefovicemi nyní projíždí pohodlněji a bezpečněji. Kompletní opravy se dočkal kilometr a půl dlouhý úsek od křižovatky s ulicí Čs. Armády, která propojuje Josefovice s Klimkovicemi, až k odbočce na Janovice,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu Radek Podstawka a upřesnil, že se jedná o silnici III/46417.

„Silnice nemá jen nový koberec, opravovaly se také konstrukční vrstvy komunikace. Projekt zahrnoval i nové obruby a jednořádky ze žulových kostek na krajnicích, silnice je teď také lépe odvodněná, má nové uliční vpustě i poklopy kanalizačních šachtic a plynofikačních uzávěrů. Nové je také dopravní značení, a to svislé značky i vodorovné nástřiky na zemi,“ řekl náměstek hejtmana kraje Radek Podstawka s tím, že celkové náklady prací, které provedla společnost Jankostav, byly vyčísleny na 20,7 milionu korun včetně DPH.

Úřední hodiny pro veřejnost:

Po, St: 8:00‑17:00 hod.

Út, Čt: 8:00‑14:30 hod.

Pá: 8:00‑13:00 hod.